Amma ölkənin Təhsil Nazirliyi yəhudilik simvolu sayılan “kipa” papaqlarının geyilməsini yəhudi məktəbliləri üçün maneəsiz bilir.
Azərbaycan Respublikası 96% müsəlman və 85% şiə olan bir ölkə olmasına baxmayaraq, sionistlərə qulluq etmək üçün təhsil mərkəzlərində hicabı və məsciddən azanın səsucaldanlar vasitəsilə səslənməsini qadağan etmiş, dini mədrəsələri bağlamışdır.
Statistikanın göstəricisinə əsasən, ölkə əhalisinin 96%-ni müsəlmanlar təşkil edir və onlardan 85%-i şiə, 15%-i isə əhli-sünnədir.
Çox təəssüflər olsun ki, Azərbaycan dövləti ümumi sayı ölkə əhalisinin yüzdə birinə də çatmayan sionistlərin təzyiqi nəticəsinə müsəlmanlara çoxlu məhdudiyyətlər yaratmışdır. Nümunə olaraq, 2010-cu il nöyabrın 17-dən başlayaraq Təhsil Nazirliyi tərəfindən bu ölkənin təhsil mərkəzlərində hicab qadağan olunmasını və bu qadağa qeyri-rəsmi olaraq tədriclə ölkənin digər dövlət mərkəzlərində də icra olunmasını göstərmək olar.