Sözsüz, dili lal alimi ürfanına bir qoz
Dərdin diləməyçin elə formalnısa ünvan
Formalnı dəva eyləsə, loğmanına bir qoz
Diş pastalarındakı təhlükə fluorid!
Televiziya ekranlarındakı ağ önlüklü diş həkimlərinin ağızından salmadığı söz: ağ və sağlam dişlər üçün, içində fluorid olan diş pastalarının istifadə edilməsi lazım olduğunu, diş pastası reklamlarında mütləq eşidərik.
Araşdırmalara görə; diş pastalarınındakı fluorid, bir növ sakitləşdiricinin təsirli maddəsidir. fluoridlə əlaqədar ilk təcrübələr, nasist almaniyasında edilmişdir. Nasist elm adamları, suya qarışdırdıqları fluoridin, beynin bəzi bölgələrini keyitdiyini, kəslərin müqavimət göstərmə, dözmə gücünü qırdığını təyin etmişlər.
Bu görüş, nasist toplama düşərgələrində istifadə edilmiş, içmə sularına fluorid qarışdırılaraq, düşərgələrdəki əsirlər sakitləşdirilmiş, keyidilmiş və uyğun şəxsiyyətlər halına gətirilmiş.
DİZ CÖKDÜRÜLMÜŞ bir MƏMLƏKƏTİN " TƏHLÜKƏLİ ARZUSU "...!!!
Bu faktdırki ölkəmizin iqtisadi inkişafı tamamı ilə xammal satışı üzərində qurulub və gəlirimizin 70%, ixracatımızın isə 95%-i neft və neft xammalının satışına əsaslanır.Bəs burjua hökuməti necə vəziyətdən cıxmaq ücün calışırmı?…Azərbaycanın cox dəyərli valyuta ehtiyyatlarının ölkədən cıxarılması bizə deməyə əsas verirki hökumət iqtisadi təslimcilik siyasəti yeridir və ölkəni xarici mperializmin ucuz xammal ambarına cevirmək ücün calışır.Onlar bu iqtisadi təslimcilik siyasətlərini “ inkişaf “ kimi xalqa yedirmək ücün bütün təbliğat maşınlarını işə salıblar.
Bəs NƏ ETMƏLİ?…kommunistlər nə təklif edirlər, axı tənqid etmək asandır, bəs cıxış yolu nədədir?…Əgər tarixə baxsaq biz bu yolun nədən ibarət olduğunu görərik.
“COCA-COLA”DAN İMTİNA BAŞLANDI
Bu günlərdə «Coca-Cola» və «Pepsi Cola» şirkətinin məhsulları ilə bağlı daha bir gerçəklik ortayıa çıхıb. Belə ki, Fransa Milli İstehlakçı Təşkilatının laboratoriya araşdırmaları «Coca Cola» və «Pepsi Cola» içkilərində alkoqolun olmasını üzə çıхarıb. Azərbaycanda istehsalı təхminən ötən əsrin 90-cı illərinə söykənən «Pepsi Cola», «Coca Cola»-nın hesab edirəm ki, yalnız adı mövcuddur. Keyfiyyət baхımından təmiz, saf təqdim olunan bu içki хərçəngə, şəkərə yol açır. Gəlin görək yerli əhali bu içkilər barədə nə düşünür?
Azərbaycan Suriyanın tərəfində olmalı idi
Məlumatlara görə, hazırki durumunu Bəşər əsəd aşağıdakı formada izahlayıb: «Biz islahatlara gedirik, amma ölkəmizdəki terrorçular və onları dəstəkləyən ölkələr buna imkan vermirlər». Daha sonra qardaş Türkiyə ilə Suriyanın münasibətlərinə toxunan Bəşər Əsəd «Türk xalqı ayrı, Ankara ayrı» deyərək Ərdoğan hökumətinə olan aqressiyasının Türkiyə türklərinə yönəlmədiyini də bildirib.
"Yeni Yazarlar" Ədəbi-kulturoloji kursun ilk tədbiri: polemik!
"Yeni Yazarlar" Ədəbi-kulturoloji kurs öz işinə başladı
29 iyun 2012-ci il tarixində, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin Natəvan klubunda Yeni Yazarlar və Sənətçilər Qurumu, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin İctimai Qurumlarla Əlaqə və Analitik-İnformasiya Mərkəzi, AYB Gənclər Şurası birlikdə təsis etdiyi "Yeni Yazarlar" Ədəbi-kulturoloji kursun ilk tədbiri keçirildi.
ƏTƏNƏ
Şair Səfər Pik özünü Şoloxovla müqayisə edərdi, nədi- nədi o da kənddə yaşayır. Adına dar dünya, vəfasız dünya dediyi bu dünyada bu şairin olan qalan iki oğlu, bir arvadı, bir Ala inəyi və bir də beş-altı kitabı vardı ki bu kitablar da o Ala inəyin hesabına basılırdı. Kəndin bütün həndi pay torpağı kimi əhaliyə paylandığından Şair Səfər Pik Ala İnəyi sahədən gətirdiyi otla həyətdə bəsləyirdi.