24.04.2016

Kamışlı’da PYD'ye bağlı güçler, 60 Suriye askerini esir aldı

Suriye’nin kuzeyindeki Rojava bölgesine bağlı Kamışlı kentinde, PYD’ye bağlı Rojava güvenlik güçleri ile Suriye ordusu arasında yaşanan çatışmalar bugün de devam etti. Rojava güvenlik güçleri Suriye ordusundan 60 kişiyi esir alırken, çıkan çatışmalarda Rojava güvenlik güçleri üyesi 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
Haseke iline bağlı Kamışlı kentinde dün öğle saatlerinde PYD’ye bağlı Rojava güvenlik güçleri ile Suriye ordusu ve orduya yakın ulusal savunma kuvvetleri (NDF) arasında yaşanan çatışmalar bugün de devam etti. Çatışmaların sona ermesi için bazı Arap aşiretleri ve kentin önde gelenleri devreye girerken, girişimler sonuçsuz kaldı. Ateşkes girişimlerinin başarısızlıkla sonuçlanmasıyla çatışmalar öğlen saatlerinde yeniden başladı.
Asayiş üyeleri ile Suriye ordusu arasında çatışmalar cezaevi çevresi ve Haretey mahallesinde yoğunlaşırken, Rojava güvenlik üyeleri cezaevini kuşatarak orduya bağlı 60 kişiyi esir aldı. Ağır silahların kullanıldığı çatışmalarda Rojava güçlerinden 3 kişi, ordudan ise 9 kişi  ölürken, bazı sivillerin de çatışma ortasında kaldığı öğrenildi.
Çatışmaların yoğunlaşması üzerine ordu Haseke ve Deyr ez-Zor kentinden takviye ekipler gönderirken, asayiş güçleri ise Derik ve çevre kentlerden takviye ekipler gönderdi. /tr.sputniknews.com/

Комментариев нет:

Отправить комментарий